Alkomat elektrochemiczny Kardio-Test Medical ALCOFIND ELITE

Alkomat elektrochemiczny Kardio-Test Medical ALCOFIND ELITE przez wielu uznawany jest za najlepszy produkt, jaki w swojej ofercie posiada firma DATECH. Alkomat zgodnie z najnowszymi trendami został wyposażony w bardzo nowoczesny, wysokiej klasy elektrochemiczny sensor. Dzięki jego zastosowaniu możliwe jest wykonywanie bardzo precyzyjnych pomiarów, obarczonych naprawdę niewielkim błędem pomiarowym. Ponadto producenci zadbali również o to, aby alkomat

elektrochemiczny Kardio-Test Medical ALCOFIND ELITE posiadał czujnik powietrza, zapewniający ochronę komórki pomiarowej przed uszkodzeniem, na wypadek niewłaściwej techniki dokonywania pomiarów przez użytkownika urządzenia.

Dzięki temu, że zarówno ustnik jak i ekran pomiarowy zostały doskonale oświetlone, dokonywanie pomiarów (jak i odczytywanie pozyskanych wyników) nawet, gdy jest bardzo ciemno nie będzie sprawiało większych trudności. W przypadku tego modelu alkomatu uzyskiwane wyniki pomiarów wyświetlane są w formie cyfrowej w zakresie od 0.00 do 5.00 ‰.. Jeżeli wartość podczas korzystania z pomiaru za pomocą alkomatu przekroczy wartość  0.20‰, natychmiastowo zostanie uruchomiony specjalny alarm świadczący o tym, że zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu jest zbyt wysoka, a co za tym idzie nie ma możliwości, by dana osoba prowadziła pojazd mechaniczny w takim stanie (oczywiście jeśli chce to zrobić bez jakichkolwiek prawnych konsekwencji i zagrożenia własnego życia czy zdrowia).

Alkomat elektrochemiczny Kardio-Test Medical ALCOFIND ELITE posiada również specjalny moduł kontroli temperatury, dzięki czemu nawet jeśli przekroczona jest temperatura pracy testera, nie ma najmniejszych problemów z dokonaniem precyzyjnych pomiarów.